Milí priatelia života a rodiny,  

nie je to tak dávno, čo sme si pripomenuli sviatok výnimočnej ženy, talianskej lekárky a svätice Gianny Berettovej Mollovej. Jej životný príbeh je neuveriteľne silným svedectvom o kráse a hodnote nenarodeného ľudského života.

Orodovanie svätej Gianny potrebujeme i v dnešnej dobe, a preto Vás pozývame pomodliť sa túto nádhernú cirkevne schválenú modlitbu k nej:


Otcovstvo: Problém alebo výzva? Webinár s o. Jurajom Sedláčkom

Srdečne Vás pozývame na webinár Otcovstvo: Problém alebo výzva?, v ktorom sa pozhovárame s o. Jurajom Sedláčkom, kňazom a autorom viacerých kníh. Webinár sa uskutoční v pondelok 23. mája o 20:30.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku. Svoje otázky a postrehy môžete písať pod vysielané video.

Ste srdečne pozvaní - 23.5. o 20:30 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Modlitbová reťaz za život a rodinu

Srdečne Vás pozývame zapojiť sa do ďalšej 24-hodinovej modlitbovej reťaze za život a rodinu, ktorá sa uskutoční v nedeľu na sviatok sv. Rity od 00:00 do 24:00 tam, kde práve ste!

Stačí si vybrať jeden alebo viac 30-minútových časových blokov, počas ktorých sa budete modliť za život a rodinu na Slovensku, a zapísať sa na bit.ly/modlitbova-retaz

Vhodné modlitby, ktoré sa môžete počas Modlitbovej reťaze pomodliť, nájdete na bit.ly/prolife-modlitby


Ruženec za život a rodinu pred parlamentom aj online

Pozývame Vás pripojiť sa na ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme v piatok 29.5. o 17:00. Môžete sa k nám pripojiť nielen online či duchovne, ale aj priamo naživo pred parlamentom, kde svojou prítomnosťou vydáme svedectvo o dôležitosti zákonnej ochrany života od počatia.

Ruženec budeme vysielať už tradične na Facebooku Národného pochodu za životV oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme!


Dilema transsexualizmu – skalpel alebo len chémia? Odpoveď: Ani jedno

Minister Lengvarský navrhol zmenu možnosti úradnej zmeny pohlavia. Doposiaľ sa u nás vyžadovali chirurgické zásahy, po novom má stačiť aj len užívanie hormónov opačného pohlavia, prípadne ak by to bolo zo zdravotných dôvodov kontraindikované, netreba užívať ani hormóny. Minister síce neskôr poslancom oznámil, že tento návrh stiahne, avšak dosiaľ iba pozastavil jeho účinnosť (čo je možné vždy ľahko zmeniť).

Viac v článku Patrika Danišku

PS: Je naozaj reálne možné zmeniť pohlavie?


Súťaž pre žiakov ZŠ, SŠ, ZUŠ a špec. škôl "Rodina a základné ľudské právo na život" o veľmi atraktívne ceny

Všetkých žiakov základných, stredných, základných umeleckých aj špeciálnych škôl pozývame zapojiť sa do súťaže "Rodina a základné ľudské právo na život", ktorú organizuje občianske združenie Asociácia za život a rodinu. Vo výtvarných dielach či videách majú deti a mladí ukázať, prečo je pre nich rodina dôležitá a prečo treba chrániť každého – aj toho najmenšieho človeka. Za odmenu môžu získať atraktívne ceny – notebooky, poukážky, rodinné pobyty, knihy a mnohé ďalšie ceny.


Pozvánka na víkendový program Ráchelina vinica

Jedinečný víkendový projekt Ráchelina vinica ponúka cestu uzdravenia po skúsenosti umelého potratu. Trauma umelého potratu najviac dolieha na mamu a otca dieťaťa, ale tiež na lekárov a asistentov, ktorí umelý potrat vykonávajú. Strata dieťaťa silno dolieha aj na ostatných príbuzných dieťaťa.  

Spoločnosť, v ktorej žijeme, odmieta hovoriť o popotratovom syndróme, lebo nemá v ponuke žiadne východisko. A tak sa vytvára dojem, že trauma nejestvuje. Medzitým bolesť deštruktívne pôsobí v skrytosti. Ani popieranie, ani mlčanie, ani čas túto traumu nevymaže. Preto pozývame na cestu skutočného uzdravenia. Cesta jestvuje a preto sa ju nebojme ponúkať! 
 
Najbližšia Ráchelina vinica sa bude konať od 17. do 19. júna 2022 v Košickom kraji. Presné miesto konania organizátor neuvádza kvôli zachovaniu diskrétnosti. Odtajní sa až plne zaregistrovaným. 
 
Kontakt na registráciu: rachel@rodinabb.sk, 0911 911 794.


Pro-life návrhy v parlamente neprešli

Je nám ľúto, že sa 6. mája 2022 nenašlo dosť poslancov na prechod troch pro-life návrhov do druhého čítania. Ak vás zaujíma, kto ako hlasoval, môžete si to pozrieť tu.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, aby Vám neušli naše príspevky, ako je napríklad tento na našom Facebooku: 


Finančná podpora pre prolife aktivity

Ako aktivisti sa ochrane života a rodiny venujeme dobrovoľnícky. Vedeli by sme robiť oveľa viac, ak by nás bolo viac a ak by sme od Vás mali poverenie na aktivity formou finančnej podpory. Zvážte prosím, či môžete prispieť aspoň 5€ na náš účeSK74 0200 0000 0034 4580 6051, variabilný symbol: 2222, aby sme mohli robiť napr. aj: 

- tvorba a promovanie prolife videí
- sponzorované príspevky na sociálnych sieťach

- prekladať a zverejňovať zahraničné argumenty, články, 
- platiť kvalitných grafikov a kreatívcov,
- ...

Ďakujeme.


S pozdravom Martina Bednáriková, Tomáš Kováčik a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život  


PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich zaujímal. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžu hore na našej hlavnej stránke www.pochodzazivot.sk


      instagram icon

 

 

 
 

Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka.
Našim cieľom je dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. 

Prvý Národný pochod za život sa uskutočnil  v roku 2013 v Košiciach, druhý a tretí v rokoch 2015 a 2019 v Bratislave. Vo svojom čase boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Viac o pochode nájdete na stránke www.pochodzazivot.sk